TAHKİMAT SİSTEMLERİ

TAHKİMAT SİSTEMLERİ

YARI MEKANİZE TAHKİMAT SİSTEMİ
 

1) Tahkimatta herhangi bir düşme ve yıkılma olmaksızın mükemmel verim Bütün tahkimatlar birbirlerine kirişler ile bağlandığı için, tahkimatların sağlamlığı ve güvenilirliği oldukça fazladır. Tahkimatlarda bir düşme veya zarar görme olmaz.

2) Tavan alanı geniştir. Arkada göçertmeli sistemde dahil, herhangi bir metal hasıra vb. gerek yoktur. Tavan tahkimatlar 0,96 m eninde ve 2,6 m uzunluğunda kutu şeklindedir. Tavan koruma alanı %95 olup, her hangi bir hasır sistemine gereK yoktur.

3) Çok yumuşak tabana sahip ayaklarda da rahatlıkla kullanılabilir. Tabanın sağlam olduğu yerlerde direk ayaklarına gerek yoktur. Tabanın yumuşak olduğu bölgelerde ise, 260 veya 300 mm çapında ayaklar hidrolik direklere de monte edilebilir veya iki direk için büyük bir ayak kullanılabilir. Zeminin çok fazla yumuşak olduğu bölgelerde ise, toplam 4 hidrolik direğin tabanına, bağlanılabilecek özel bir taban ayak kullanılabilir. Bu özel ayağın alanı 1.2 m2’den daha büyük olup, sistemin batma ihtimali tamamen ortadan kaldırılmış olur.

4) Tahkimat ilerleme hızı çok yüksektir. Tahkimatlar için merkezi hidrolik kontrol sistemi kullanılmakta olup, ileri hareketin çok basit olmasını sağlamaktadır. İlerleme hızı yüksek olup, çok verimli çalışmayı sağlar.

5) Kesim / üretim yüksekliği artırılmıştır. Tahkimatların ayarlanabilir kapasiteleride artmıştır. Böylece daha güvenli bir çalışma alanı oluşmaktadır. Tek seferde üretim yüksekliği 2.0-3.5 metreye kadar ayarlanabilir.

6) Rahat nakliye ve kolay montaj. Küçük kesitli bir galeriden dahi geçebilecek şekilde olup, ayakta montaj yapılabilir. Büyük ocakların kenar veya köşelerinde de kullanılabilir.

 

ZİNCİRLİ KONVEYÖRLER

 

SGD - 320/17 - SGB 420/22 - SGB 420/40 - SGB 520/40 SGB 620/40 modellerinde Antigrizu motorlu CE Belgeli 40 metre - 100 metre arası 40 - 150 ton/saat kapasiteli 14x50 - 18x64 zincir ebatında ve her kapasite ve büyüklükte çift veya tek zincirli konveyörler ile konveyör yedek parçaları